Infolinia sprzedażowa: (0 52) 561 04 09

Odkurzacz centralny Wąż chowany w ścianie – Dobór odkurzacza centralnego. Niezależnie od tego, na co się decydujesz ważne jest jedno – skuteczność. Urządzenia, które wybierasz zawsze powinny być idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i spełniać swoje zadania. Jednym słowem – to ma działać! Dlatego też podpowiadamy jak dobrać odpowiedni odkurzacz centralny do systemu z wężem chowanym w ścianie Hide a Hose lub Retraflex, byś mógł dokonać odpowiedniego wyboru i po prostu, zwyczajnie, być usatysfakcjonowany.

system węża chowanego w ścianie

Wiadomo, że jeśli planujesz zainstalować odkurzacz centralny wąż chowany w ścianie, chciałbyś, aby działał on optymalnie w stosunku do stawianych mu zadań. Problemem, który często się pojawia w takiej sytuacji jest najczęściej dobór odpowiedniej jednostki centralnej tak, aby zapewniła ona odpowiednią siłę ssania, która musi być wyższa dla dłuższego i tym samym cięższego węża, aby umożliwić mu chowanie się w instalacji. Podejmując się doboru odpowiedniego zestawu jednostka centralna – wąż, należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

 1. Długość węża do odkurzania.
 2. Ilość węży chowanych w całej magistrali.
 3. Dodatkowe elementy takie jak wąż zwijany Vroom lub szufelka automatyczna.
 4. Powierzchnia domu.

 

Odkurzacz centralny wąż chowany w ścianie. Dobór jednostki, w zależności od długości węży w instalacji.


 

Warto pamiętać, że wraz z długością węża wzrasta moc odkurzacza potrzebna do jego obsługi. W związku z tym proponujemy następujące rozwiązania:

 

Węże o długości 9 metrów

Rekomendujemy jednostki centralne o mocy 1900W-2100W. Są to urządzenia które wytwarzają podciśnienie nie mniejsze jak 35-36kPA w instalacji. W przypadku odpowiednio wykonanej instalacji, gwarantują one płynne i bezproblemowe wciąganie węża do odkurzania w gniazdo i dalej do systemu centralnego odkurzacza. A właśnie o to chodzi, by wszystko działało odpowiednio i byś mógł cieszyć się z konkretnego efektu tych działań.

 

Jednostki centralne spełniające wymagania węży 9 metrowych

 1. Izzy 400
 2. Aspilusa PRO 400
 3. V MAX 1.9
 4. Aqua Matic 400
 5. Power Vac 2.1

 

wąż w ścianie hide a hose

 

Uwaga. W przypadku, gdy instalacja ssąca przekroczy zalecaną długość podaną w specyfikacji wydajności urządzenia, należy wybrać model o wyższej mocy, lub skontaktować się z nami telefonicznie. Wtedy podpowiemy, co robić w takiej sytuacji, byś mógł dobrać takie urządzenie, które spełni Twoje wymagania.

 

 

 

 

Węże o długości 12 metrów

Tu sprawa doboru odkurzacza wymaga już nieco więcej fachowej wiedzy. A to dlatego, że często sam rurociąg wydłuża się na tyle, że bezpiecznie jest po prostu wybrać mocną jednostkę i zaoszczędzić sobie czasu w przypadku konieczności wymiany na mocniejszy model. W poniższych przykładach wzięliśmy pod uwagę również ilość węży użytych w instalacji. Pozwoli to rozwiać wiele wątpliwości i dobrać zestaw tak, aby być pewnym jego działania. Nasze propozycje w tym przypadku są następujące:

 

Od 1 do 2 węży o długości 12m w instalacji, odkurzacze

 1. Izzy 400 lub Izzy 550
 2. Aspilusa PRO 400
 3. V MAX 1.9
 4. Aqua Matic 400 lub Aqua Matic 550

 

3 węże i więcej

 1. Izzy 550. – W tym przypadku proponowany przez nas w poprzednim przykładzie odkurzacz Izzy 400 może stać się niewystarczający. Kluczową rolę odgrywa tutaj różnica w sile generowanego podciśnienia, które w przypadku odkurzacza Izzy 550 wynosi 52 kPa, natomiast w Izzy 400 – 38 kPa.
 2. V Max 1.9
 3. Aqua Matic 400 lub Aqua Matic 550. – Dla odkurzaczy bezfiltrowych parametry są brane pod uwagę nieco inaczej, ponieważ zasada ich działania jest nieco inna i nie tracą one mocy ssącej wraz z wypełnianiem się.

 

Węże o długości 15 metrów oraz 18 metrów

W przypadku systemu uzbrojonego w węże chowane o długości 15 metrów i więcej, dobór odkurzacza centralnego, powinien być zlecony osobom z odpowiednim doświadczeniem. My, stawiając na pierwszym miejscu na wygodę i 100% zadowolenie z użytkowania systemów Hide a Hose, staramy się zaplanować instalację tak, żeby maksymalna długość węży do odkurzania, ze względu na wygodę użytkowania, była nie dłuższa niż 12mb.

 

Dobierając odkurzacz centralny wąż chowany w ścianie, nie polecamy urządzeń o mocy mniejszej niż 1900W. Nasze długoletnie doświadczenie z tymi systemami nie pozwala nam, aby klient który zdecydował wyposażyć swój nowy dom w tak wygodny system nie był w pełni usatysfakcjonowany. Wybierając system z wężem chowanym typu Hide-a-Hose czy Retraflex możesz być pewien, że wybierasz 100-procentowe zadowolenie i robisz wszystko tak, jak rzeczywiście zrobione być powinno. Dzięki temu nie musisz obawiać się późniejszych frustracji, czy zaskoczeń. Z nami bowiem dobór odkurzacza nie zajmie wiele czasu, da Ci satysfakcję i spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj , odpowiedni dobór odkurzacza centralnego obok idealnie wykonanej instalacji to gwarancja satysfakcji z użytkowania tego systemu.

 

Bez komentarzy

  1. Dzień dobry. Dobre pytanie. Te bez skarpety to nowość, wciągają się trochę lepiej jak te w skarpecie. Ma to znaczenie w przypadku słabych odkurzaczy. Jeśli chcemy kupić solidny sprzęt, to możemy liczyć na to, że bez problemu płynnie będzie zasysał wąż w instalację. Ze skarpetą to chyba większa higiena, zawsze można wziąć go wyprać. Zapraszam do kontaktu telefonicznego :).

   Maj 3, 2019 at 8:57 am

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij

Cart

Brak produktów w koszyku.