Infolinia sprzedażowa: 604 49 18 33

Odkurzacz centralny czy odkurzacz tradycyjny, co wybrać?


Jeżeli uwielbiasz mieć czysty dom i cenisz sobie wygodę podczas codziennych porządków, a z różnych względów nie możesz znieść zwykłego odkurzacza, to mamy rozwiązanie idealne dla Ciebie i Twojego domu – system centralnego odkurzania, który nie tylko zoptymalizuje rytm Twoich obowiązków, ale i sprawi, że codzienne sprzątanie stanie się czynnością przyjemną, szybką i w pełni komfortową.

 

Co to jest odkurzacz centralny?


Odkurzacz centralny to nic innego jak inteligentny system który działa podobnie jak klimatyzacja w domu. Centrala oczyszczająca, do której podłączony jest odkurzacz, zasysa z pomieszczeń kurz i piasek, które pozostawia w zbiorniku, a przefiltrowane powietrze oddaje na zewnątrz budynku. Sam proces odkurzania jest banalny i polega na podpięciu rury do gniazda ssącego znajdującego się w ścianie – reszta, a więc filtrowanie i odprowadzanie zanieczyszczeń dzieje się poza nami i uzależnione jest od napędzanej silnikiem jednostki centralnej znajdującej się w odosobnionym miejscu, np. piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym.

 

Cały system składa się z:


jednostki centralnej, która stanowi serce systemu odkurzacza i odpowiada za jego sprawne funkcjonowanie, filtrowanie i odprowadzanie zanieczyszczeń;

gniazd ssących ukrytych w ścianach, które zasilają odkurzacz;

węża ssącego (przenośnego lub wsuwającego się samoczynnie do instalacji), który podpięty do gniazda, aktywuje proces odkurzania.

 

Odkurzacz centralny czy odkurzacz tradycyjny?


Odkurzacze centralne, do tej pory obecne głównie w dużych budynkach usługowych czy pomieszczeniach przemysłowych, coraz częściej wypierają dziś tradycyjne odkurzacze także w domach jednorodzinnych, stając się dla nich wygodniejszą alternatywą. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na łatwość oraz precyzyjność podczas sprzątania, jaką zapewniają odkurzacze systemowe, co nierzadko nadal jest mankamentem w przypadku ich przenośnych kuzynów. Nowoczesne mechanizmy zastosowane w odkurzaczach centralnych optymalizują nie tylko ich mechaniczne i energetyczne procesy, ale i usprawniają nasze codzienne obowiązki, czyniąc sprzątanie dużo skuteczniejszym i przyjemniejszym. W przypadku systemu inteligentnego odkurzania nie musimy się zatem martwić ani o brudne worki i unoszący się w powietrzu kurz czy drobnoustroje – system filtrujący robi to za nas i jest w tej kwestii w pełni skuteczny, ani o ciężki i niewygodny sprzęt – jednostki centralnej nie trzeba przenosić, a umieszczany w gnieździe elastyczny wąż ssący osiągający długość nawet kilkunastu metrów w zupełności wystarcza do odkurzenia jednego poziomu domu.

 

Z myślą o wrażliwych nosach i uszach


Użytkownicy centralnych odkurzaczy domowych rzadko wracają do tradycyjnych rozwiązań w postaci konwencjonalnego odkurzacza. Powód jest prosty – system inteligentnego odkurzania zapewnia nam wygodę podczas codziennych obowiązków, i do minimum niweluje efekty uboczne właściwe tradycyjnemu odkurzaniu. Okazuje się bowiem, że nawet najwyższej jakości przenośne odkurzacze z filtrem wodnym nie są w stanie zapewnić nam idealnej czystości, co wiąże się przede wszystkim z mechanizmem czyszczenia – powietrze wraz z zanieczyszczeniami jest wprawdzie filtrowane, ale zaraz potem znów oddawane na zewnątrz, a więc – do pomieszczenia! W konsekwencji wydmuchiwane powietrze powoduje ciągłe unoszenie się kurzu, co wyklucza całkowite pozbycie się zanieczyszczeń z pomieszczenia. W tym kontekście odkurzacze centralne są rozwiązaniem dużo czystszym i anty-alergicznym, ponieważ w przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników zassane powietrze odprowadzane jest na zewnątrz budynku. W ten sposób alergeny zostają usunięte, a powietrze – oczyszczone.

 

System centralnego odkurzania przewyższa tradycyjne rozwiązania ze względu na znacznie niższe emisje dźwięków. Serce całego systemu jest izolowane i zazwyczaj umieszczane poza domem – w piwnicy, kotłowni lub innym pomieszczeniu gospodarczym – dlatego podczas odkurzania w samym domu nie generuje praktycznie żadnego hałasu. Tradycyjny odkurzacz– nawet w najcichszej wersji – nie może nam zagwarantować takiego komfortu.

 

Odkurzacz centralny czy odkurzacz tradycyjny? Co się opłaca?


Zdecydowanie! Odkurzacze przenośne są znacznie tańsze niż instalacja odkurzacza systemowego, natomiast odkurzacze centralne oraz systemy odkurzania centralnego są praktycznie nieinwazyjne, niezawodne, ekonomiczne, skuteczne oraz co ważne, sprawdzają się przez wiele lat użytkowania. Niewątpliwym atutem jest też wzrost wartości naszego domu!

Zamknij

Cart

Brak produktów w koszyku.