Infolinia sprzedażowa: 604 49 18 33

Węże do odkurzacza centralnego 

Dobór odpowiedniego węża do odkurzacza centralnego jest istotny, bowiem jest on głównym elementem warunkującym wygodne i skuteczne sprzątanie niemal każdej powierzchni. Rury dla centralnych odkurzaczy wykonywane są w różnych długościach, dzięki czemu klient może wybrać najodpowiedniejszą dla siebie opcję.  Dodatkowymi elementami, które warunkują dobór węża są jakość oraz pozostałe funkcje.

            Warto pamiętać, że rury bez włącznika posiadają w rękojeści przesuwaną regulacje siły ssania. Uruchomienie jednostki centralnej następuje w chwili włożenia końcówki węża do gniazda ssącego.

            Rury które posiadają włącznik są wygodniejsze, ponieważ posiadają funkcją wyłączenia, oraz obrotową regulację siły powietrza. Na połączeniu węża ssącego z rękojeścią znajduje się obrotowy przegub, dzięki któremu unika się niewygodnego skręcania węża.

            W naszym sklepie znajdziemy również najwygodniejszy rodzaj węża. Jaki? Otóż taki,  który posiada elektryczną regulację obrotów oraz panel informacyjny. Panel który wbudowany jest w rękojeść węża do odkurzania, daje nam możliwość sterowania obrotami silnika. Dodatkowa funkcja informuje nas również kiedy należy opróżnić zbiornik lub udać się na serwis. Dzięki temu używanie węża jest niezwykle wygodne.

 

Wąż ssące do najwygodniejszych systemów Hide a Hose

( Wąż ssący H-a-H 9 / 12 / 15 / 18 metrów. Znajduje się w elastycznym pokrowcu, przeznaczony jest do instalacji w nowoczesnym systemie węża chowanego w ścianie.)

Możesz wybierać spośród 3 rodzajówęży: o długości 9, 12 lub 15 metrów + pokrowiec.

 

            Wąż do systemu odkurzania centralnego w technologi węża chowanego w ścianie Hide a Hose, pozwala na automatyczne ukrycie węża. Jej działanie związane jest z siłą zasysania samego odkurzacza centralnego.

wąż do odkurzacza centralnego Hide a Hose

 1.             Rozpoczynając odkurzanie należy wyciągnąć rurę na długość odpowiadającą naszym potrzebom. Następnie należy użyć dźwigni umieszczonej w gnieździe ssącym, aby uniemożliwić zmianę jego położenia. Powrotnego wciągania.
 2.             Po zakończeniu odkurzania ponownie używamy dźwigni, tym razem, żeby odblokować wąż, a następnie przykładamy dłoń do jego wylotu. W tym momencie silnik odkurzacza zaczyna zasysać rurę odkurzacza centralnego. Istotne jest, by pamiętać, że po schowaniu węża w instalacji zamykamy gniazdo.
 3.             Hide a Hose to technologia, która służy głównie poczuciu wygody w trakcie korzystania. Umożliwia ona oszczędność czasu, sił, a także miejsca w mieszkaniu. Dodatkowo możliwość wysunięcia węża na odpowiednią do potrzeb długość, a później schowania go, zwiększa wygodę i skraca odkurzanie.

 

 

Cały sprzęt wraz z odkurzaczem centralnym zwiększa maksymalnie komfort sprzątania domu. Odkurzanie jeszcze nigdy nie było tak skuteczne i bezstresowe jak te z zastosowaniem węża Hide a Hose.

 •     9m wąż umożliwia odkurzenie powierzchni nawet do 160m²- w zależności od układu pomieszczeń oraz gniazda. Potrzebną długość najlepiej dobrać, odmierzając odległość od gniazda ssącego do najodleglejszego punktu, do którego będziemy chcieli dotrzeć, a następnie dodać 20cm, ponieważ niewielki odcinek węża pozostaje ukryty w instalacji.
 •     12m wąż może zapewnić powierzchnię sprzątania, w zależności od układu pomieszczeń oraz gniazda, nawet do 290m². Potrzebną długość najlepiej dobrać, odmierzając odległość od gniazda ssącego do najodleglejszego punktu, do którego będziemy chcieli dotrzeć, a następnie dodać 20cm, ponieważ niewielki odcinek węża pozostaje ukryty w instalacji.
 •     15m wąż może zapewnić powierzchnię sprzątania, w zależności od układu pomieszczeń oraz gniazda, nawet do 450m². Potrzebną długość najlepiej dobrać, odmierzając odległość od gniazda ssącego do najodleglejszego punktu, do którego będziemy chcieli dotrzeć, a następnie dodać 20cm, ponieważ niewielki odcinek węża pozostaje ukryty w instalacji.
 •     18m wąż może zapewnić powierzchnię sprzątania, w zależności od układu pomieszczeń oraz gniazda, nawet do 650m². Potrzebną długość najlepiej dobrać, odmierzając odległość od gniazda ssącego do najodleglejszego punktu, do którego będziemy chcieli dotrzeć, a następnie dodać 20cm, ponieważ niewielki odcinek węża pozostaje ukryty w instalacji.
 •     Uwaga, węże do odkurzacza centralnego w systemie H-a-H o długości 18 metrów tylko na zamówienie.

 

 

Rury do odkurzacza centralnego, rodzaje: 

Wąż Grand (Wąż ssący Grand 9m posiada 2 końce obrotowe.)

 

Wąż ten zadziwia możliwościami, wagą i zakresem ruchów. Co warto o nim wiedzieć? Przede wszystkim: 

 •     Jest lekki i elastyczny.
 •     Posiada dwa obrotowe końce. Rękojeść końcówki rury odkurzacza obraca się o 360 stopni.
 •     Łączenie węża z rurą teleskopową za pomocą zatrzasku”klik”.
 •     Uruchomienie jednostki centralnej następuje w chwili włożenia końcówki węża do gniazda ssącego i przesunięciu przełącznika znajdującego się w rękojeści węża w pozycję ON (załączony).
 •     Rura odkurzacza centralnego Grand posiada na połączeniu węża ssącego z rękojeścią obrotowy przegub, dzięki któremu unika się niewygodnego skręcania węża.

 

 

Wąż ssący Power Control / regulacja mocy silnika

(Najwyższej jakości węże do odkurzacza centralnego Power Control, z elektroniczną regulacją mocy silnika w rączce węża.)

            

 

 

Najwyższej jakości wąż ssący z regulacją obrotów silnika Power Control posiada osadzony w rękojeści rury do odkurzania wyłącznik, który pozwala załączać urządzenie i dodatkowo regulować siłę ciągu.

            Warto tutaj dodać,że uruchomienie jednostki centralnej następuje w chwili włożenia końcówki węża do gniazda ssącego i przesunięciu suwaka/włącznika znajdującego się w rękojeści węża w kierunku pozycji max. Bardzo istotną informacją jest to, że funkcja regulacji siły ssania działa w przypadku zastosowania węża z jednostką wyposażoną w system sterujący obrotami silnika. W przypadku zastosowania z jednostkami bez systemu sterowania wąż spełnia funkcję włącz/wyłącz.

 

 

Co jeszcze warto wiedzieć o węży ssącym Power Control?

 •     Na połączeniu rury do odkurzacza centralnego z rękojeścią, znajduje się obrotowy przegub, dzięki któremu unika się niewygodnego skręcania węża. Wąż posiada oba końce obrotowe, co zapobiega skręcaniu węża ssącego.
 •     Rękojeść wyposażona jest w system klik, do zatrzaskiwania rury z wężem ssącym.
 •     Suwak na rękojeści rury do odkurzania pozwala na regulację obrotów silnika, co zwiększa lub zmniejsza moc ssania jednostki centralnej.

 

 

Nasz wąż ssący do odkurzacza centralnego z funkcją Power Control jest dostępny w opcjach :

 •             o długości 9 metrów
 •             o długości 10,5 metra

 

 

Rury do odkurzaczy centralnych z funkcją Power Control produkowane są z najlepszych tworzyw. Gwarantuje długie i bezproblemowe użytkowanie. Produkowane są przez jednego z renomowanych producentów węży, więc można być pewnym jego jakości i skuteczności w dokładnym sprzątaniu swojego domu i innych powierzchni.

Zamknij

Cart

Brak produktów w koszyku.